לקוחות נכבדים! עקב החלטת הממשלה על אי קיום מופעי תרבות ופנאי משרדינו עובדים במתכונת מצומצמת עד הודעה חדשה.
לצערנו לא ניתן לטפל בו זמנית בכל הביטולים, לכן תהליך ביטול ההזמנות יבוצע בהדרגה קרוב למועד של כל מופע.
כל הפניות בכתב בלבד באמצעות קישור יצירת קשר עם הנהלת האתר בתחתית הדף. עמכם הסליחה.
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

מוזיקה ישראלית

הקולות המקוריים של אניגמה בישראל - Original Enigma voices

ארכיון תאריך: 15 אפריל 2019 - 16 אפריל 2019

משך: שעה וחצי

משתתפי פרויקט אניגמה יוצאים באופן תקדימי לסיבוב הופעות עולמי Original Enigma Voices הכולל שתי הופעות בישראל.
המוזיקה האתנית-קוסמית של הפרויקט מושכת מעריצים רבים מאז שנת 1990 וקולותיהם מוכרים ברחבי העולם, אולם עד כה איש לא ראה את יוצרי הפרויקט ומשתתפיו על הבמה. מאה אלבומי זהב ופלטינה, ועד כה – אף הופעה חיה.

למעשה, זה היה העיקרון של הפרויקט עד כה – האזינו למוזיקה ודמיינו את יוצריה. אחד האלבומים של הלהקה נוצר בהשראת התנגשות בין-גלקטית שאמורה להתרחש בעוד כמה מאות מיליוני שנים. גלקסיית שביל החלב, שבאחד מקצוותיהנמצא כדור הארץ שלנו, צפוי להתנגש בגלקסיית אנדומדה השכנה. אולם יש עוד זמן עד לדרמה הקוסמית, אבל הפסקול כבר כאן – באדיבות "אניגמה".

את הפרויקט ייסד המוזיקאי והמפיק הרומני-גרמני מייקל קרטו. אולפן ההקלטות של אניגמה הוקם באי איביזה בשנת 1990 ומאז מקליטה הלהקה את המוזיקה שלה שם. הלהקה גרפה הצלחה כבר מהאלמום הראשון שלה, ששילב בין רוק למוזיקה אתנית. האלבום השני כלל מזמורים גרגוריאניים. הסגנון המעורב שבו בחרה הלהקה סלל את הדרך לחיקויים רבים במשך השנים.

הלהקה שמרה על אנונימיות מוחלטת, עד שקרטו תבע את מקהלת Capella Antiqua ממינכן על הפרת זכויות יוצרים. הוא זכה במשפט, אך הקהל גילה מי עומד מאחורי המוזיקה המסתורית – ותעלומת "אניגמה" נפתרה חלקית. כעת ייצאו חברי ההרכב מהצל אל האור: בסיבוב ההופעות הם יציגו יותר מעשרים שירים מהאלבומים שהקליטו לאורך התקופה.

בהופעות שיתקיימו בתל אביב ובחיפה באפריל תוכלו לפגוש את אנדרו דונלדס, הזמר המוביל של הלהקה מאז 1999. לצדו יופיעו הזמרת והיוצרת הלטבית ליסה לימהוהזמר הגרמני אנג'ל איקס.

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter