גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-20:00, ו׳ 8:00-15:00
הופעות מחול ובלט

פסטיבל מחול לוהט 2011 - להקת מחול רונית זיו - עם כתוביות

ארכיון תאריך: 12 אוגוסט 2011

משך: שעה וחצי

גוש דן, בוקר, גבר לא מוכר יוצא מהדירה ממול, הוא לבוש בהידור. בבקרים הבאים יצאו גברים רבים מדירת השכנה של הכוריאוגרפית רונית זיו, ולא רק בבוקר, אלא בכל שעות היום. רונית הבינה ששכנתה לקומה היא נערת ליווי.
הן מתגוררות דלת ליד דלת, המרחב הפיסי קרוב אבל המרחב הרגשי ותפישת המציאות פוערים מרחק.
קו ברור עובר בין המציאות של רונית למציאות של השכנה. פיסת מציאות זו, הניחה את היסודות ליצירה החדשה.
מאחורי התריס, בין העולמות השונים של רונית ושל השכנה, מתקיים דיאלוג חרישי של מבטים של הצצה אל עולם עם חוקים משלו ובמקביל, גם על הבמה מתקיימים שני עולמות: החזרה לקראת המופע והמופע עצמו.
הבמה כאמור חולקה לשניים במהלך המופע ע"י הרקדניות, ביניהם חוצץ קיר דמיוני, מרחב פנים בית מסומן באמצעות תריס, דרכו הן מציצות זו על זו, בסקרנות, מנסות להבין מה הסוד שכל אחת מסתירה.
האם הצופה שומר בעיניו על הקו הדמיוני שמותחות הרקדניות על הבמה? האם הצופה שומר גם על הגבולות הדמיוניים שלו בחיים או שלעיתים הוא חוצה אותם? מתוך מודעות? בלי לשים לב? ואם נחצה הקו הדמיוני, האם מיד יחזרו אל הגבולות?
שאלות אלו עולות מעלה על ידי רונית זיו ביצירתה החדשה "עם כתוביות". החיכוך של מגורים דלת ליד דלת גרמו לרונית להיחשף לאורחות החיים וההתמודדות של שכנתה. לעיתים נתקלה בלקוח, לעגה המקצועית..."כל הלקוחות שלי בסדר, רק זה היה בנדיט"... ובעיקר עורר מחשבה בהבדל הרב ביניהן ובו זמנית בדמיון מסוים של חייהן העצמאיים של שתי נשים "עצמאיות". שתי שכנות, שמתגוררות דלת ליד דלת, ברחוב ישראלי טיפוסי.
בעבודה משולבים טקסטים דוקומנטאריים של שיחות הזונה עם הלקוח, תמליל השיחה ממשיך את עיסוקה של רונית עם טקסט, אך הפעם הטקסט אינו נאמר על ידי הרקדנים אלא, מוקרן. מתוך תמליל השיחה בין הזונה והלקוח:
אני תמיד כשבאים אלי אני פותחת עם תחתון חוטיני לא מתלבשת ולא עניינים אני אוהבת שנכנסים לדלת ורואים שהם קיבלו מה שהם ראו, אני מקבלת אותך עם תחתון, אני אשים נעלי עקב, כפפות, אני אחכה לך עם חגורה, אם זה מה שאתה רוצה, אני יודעת מה אין בעיה, מתי אתה רוצה לבוא? לרשום אותך?
רונית זיו
רקדנית ומנחת סדנאות לקומפוזיציה. זוכת פרס לכוריאוגרף צעיר לשנים 2002- ו 2005. בשנת 1999 זכתה בפרס הראשון בגוונים במחול על יצירת "רוז לא מחכה", הוזמנה ליצור עבור אנסמבל בת שבע, ב- 1999 2000. ו 2001. חדשה את "רוז לא מחכה" עבור גלילי דאנס. ב- 2002 העלתה יצירה באורך מלא undress ב"תיאטרון ריבולי" בפורטו שבפורטוגל. במהלך השנים העלתה רונית שש יצירות במסגרת פסטיבל הרמת מסך. ב- 2009 העלתה את "גאות" יצירת מחול בשלוש מערכות שזכתה להצלחה ולביקורות נלהבות. רונית זיו יצרה כוריאוגרפיה למספר מופעי תיאטרון. עבודותיה הוצגו ברחבי העולם בפסטיבלים רבים. הוזמנה להעביר כתות אמן בחו"ל ומעבירה סדנאות יצירה לרקדנים באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
באוקטובר 2010 השתתפה רונית בפרויקט מיוחד -שיתוף פעולה עם הבמאית הגרמנייה אוטה ראוולד, שהוצג בערים אסן, והמבורג בגרמניה.


משתתפים: סופי קרנץ, תמר גרוס, בני אלדר
תפאורה ותלבושות: מיטל גואטה
ניהול חזרות: ניב מרינברג
תאורה: תמר אור
די. ג'יי ועריכה מוסיקלית: סטפן פריי
מוסיקה:
Ghislain Poirier - bounce le remix vol.2
Dimitri SHOSTAKOVITCH /Keith Jarrett - 24 Preludes and Fugues op.8
Jean claude VANNIER - L'Enfant assassin des mouche
Serge Ginsburg and Michel Colombier - Ce sacre grand pere -
John Zorn - film works xix - the rain horse
Kurt Weil / Lotte Lenya - the seven deadly sins
Olivier Messiaen - quatuor pour la fin du temps
Ran Bagno - play from the three penny opera"עם כתוביות" היא יצירה מסקרנת הכוללת מינון נכון בין נרטיב לתנועה ובין ריאליזם להפשטה" (רות אשל, הארץ)
"זוהי יצירת מחול יפה וקליטה, בזכות עלילתה המציאותית ותרגומה הרעיוני, התחכום העדין וההומור של רונית זיו" (צבי גורן, אתר הבמה)
"עם כתוביות" הוא מחול שמתייחס למשחק ולדיבור. יש בו שתי רקדניות מצוינות והברקה אמיתית בדמותו של הדי, ג'י סטפן פרי המקיים דיאלוג עם חוקים משלו.. לרונית זיו יש את היכולת בעבודות שלה להיות עמוקה ומצחיקה" (ענת זכריה, ידיעות אחרונות)


גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter