שימו לב! הכניסה לאירועי תרבות אך ורק עם תו ירוק: יש להצטייד בתעודה מזהה +
תו ירוק או תעודת מתחסן או מחלים או תוצאת בדיקת קורונה שלילית בתוקף 24 שעות.
מ-18/08/2021 חובת בדיקת קורונה לילדים מגיל 3 ומעלה. בדיקות מד"א, בדיקות איכילוב
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

הצגות

תיאטרון הבימה - ברטוד ואגנס

ארכיון תאריך: 9 אוגוסט 2021 - 2 ספטמבר 2021

משך: שעה וחצי

זוג מבוגר, ברטוד (דב רייזר) ואגנס (טטיאנה קנליס-אולייר) עומד לצאת מהבית לארוחה אצל בתם, גליה (מיקי פלג-רוטשטיין). אלא שאט אט אנחנו הצופים מתוודעים למה שברטוד כנראה הבין כבר מזמן: אגנס כבר אינה אותה אגנס שאותה הכיר ואהב כל חייו. את הכבד הקצוץ המפורסם שלה היא הניחה בטעות בטוסטר במקום במקרר והיא מתקשה להבין מדוע אחותה, שמתה לפני שלוש שנים, אינה מגיעה לארוחת הערב.
מכאן והלאה מתפתחת התרחשות מלאת הומור ועצב, שנוגעת באחת הבעיות הרווחות והלא מדוברות בחברה המערבית המזדקנת: התמודדות עם דמנציה.

נועה לזר-קינן נשענה בכתיבת המחזה על בסיס אוטוביוגרפי: במשך שנים היא צפתה בסבה מטפל בסבתה שלקתה בדמנציה. התוצאה מרגשת, אנושית ומקורית, שמצליחה לתמרן בין הדמעות לצחוק ולהתייחס לא רק לאימת השיכחה עצמה, אלא גם לקשת הרחבה של התחושות והרגשות שחווים כל משתתפי המעגל המשפחתי נוכח מחלתו של אחד מבני המשפחה: הכעס והחמלה, החשש מפני חולשה שעלולה להכות בכל אחד ובכל רגע, הייאוש והצחוק.

"השילוב של עדות ממקור ראשון של לזר-קינן, יחד עם הבימוי המדויק של דפנה זילברג, הדרמטורגיה של שחר פנקס, המוזיקה המתוזמנת באופן מושלם של אהוד פרידמן ובמיוחד המשחק המדהים והמרגש של רייזר, קנליס-אולייר ופלג-רוטשטיין, הוא שהופך את 'ברטוד ואגנס' למחזה מיוחד ועוצמתי" (דוד רוזנטל, "ואללה!")

מאת: נועה לזר
בימוי: דפנה זילברג
עיצוב תפאורה: שי אהרון
עיצוב תלבושות: ארנה ברנט שמעוני
מוסיקה: אהוד פרידמן
דרמטורגיה: שחר פנקס
בהשתתפות: טטיאנה קנליס-אולייר, דב רייזר

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter