שימו לב! הכניסה לאירועי תרבות אך ורק עם תו ירוק: יש להצטייד בתעודה מזהה +
תו ירוק או תעודת מתחסן או מחלים או תוצאת בדיקת קורונה שלילית בתוקף 24 שעות.
מ-18/08/2021 חובת בדיקת קורונה לילדים מגיל 3 ומעלה. בדיקות מד"א, בדיקות איכילוב
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

אופרה

שתי אופרטות צרפתיות

ארכיון תאריך: 17 יוני 2021

משך: שעה ו-20 דקות

האופרה הירושלמית חוזרת עם בכורה ישראלית של שתי אופרטות צרפתיות: חתונה לאור עששיות מאת ז'אק אופנבך והחינוך הלקוי מאת עמנואל שברייה.

האופרה הירושלמית חוזרת לבמה ומזמינה את הקהל להיכנס לתוך עולם קסום של נוצות, רכילות, ואהבה נכזבת. קנאה, אי-הבנות ושתייה מרובה, מובילים לערב מהנה ומבדר בקצב מהיר, עם ההצגה הכפולה של החתונה לאור עששיות מאת אופנבך והחינוך הלקוי מאת שברייה.
האופרטות יועלו בהפקה מלאה ובבימוי מקורי וחדשני של הבמאית נועמי שלוסר, בלווי אנסמבל האופרה הירושלמית בניצוחו של עומר אריאלי

האופרה הירושלמית חוזרת לבמה ומזמינה את הקהל לעולם קסום של נוצות, רכילות, אהבה נכזבת, קנאה, אי-הבנות ושתייה מרובה שמובילים לערב מהנה ומבדר בקצב מהיר, עם ההצגה הכפולה של החתונה לאור עששיות מאת אופנבך והחינוך הלקוי מאת שברייה.  
"חתונה לאור עששיות", מספרת את סיפורו של גיו, איכר צעיר, החש רגשות חמים לבת דודתו היתומה, דניז, אותה הפקיד בידיו דודם מת ורין. הוא מתנהג אליה בגסות על מנת להסתיר רגשות אלה, ומביא את דניז אל סף הייאוש. שניהם כותבים לדודם – הוא מבקש ממנו כסף, והיא מבקשת עצה. שתי אלמנות רכלניות, צוחקות על טפשותו של גיו, אך כאשר הוא מקבל מכתב מהדוד, המגלה לו את דבר האוצר שימצא מתחת לעץ הגדול מחליטות שתי הנשים לזכות בליבו.

מכתב שקבלה מדודה מגלה לדניז כי תמצא בעל טוב תחת העץ הגדול שמתחתיו תירדם. כאשר גיו מגיע עם את ופנס, הוא שומע אותה קוראת בשמו מתוך שינה, ומבין כי היא האוצר אותו הבטיח לו דודם. הם מחליטים להתחתן - למגינת ליבן של שתי האלמנות.
"החינוך הלקוי", מספרת לנו את סיפורם של זוג אוהבים שזה עתה נישא ומצפה לבלות יחד את ליל הכלולות וככל שמתקדם הערב מגלים בני הזוג עד כמה הם בורים בעניינים האינטימיים  המפותלים של הנישואים. 

"התרגשתי מאוד כאשר האופרה הירושלמית הזמינה אותי לביים זוג אופרטות לא מוכרות אלה" אומרת הבימאית נועמי שלוסר, "אך גם חששתי מעט. מדוע נותרו שתי יצירות אלה באלמוניותן? כפי שהיה גם כאשר ביימתי בעבור האופרה הירושלמית את "היונה" מאת גונו, בשנת 2019, הסתבר לי ששתי יצירות קטנות אלה הן פנינים שנפלו בחיקי, על מנת שאלטש אותן ואעלה אותן על הבמה".

על הבימוי והתלבושות אומרת שלוסר, "כדי להעצים את ההתנהגות שובת הלב – וגם את ההתנהגות הפסולה - של דמויות אלה בתוך תפאורה פסטורלית, החלטתי להציג אותן כציפורים. לדוגמא התרנגול הצעיר בן הטיפש-עשרה מתרברב ומתפקע מטסטוסטרון, מתקשה להראות את אהבתו ליונתנו העדינה, הבתולה אובדת העצות. שתי אלמנות הרעבות לגברים (טווס ודודו) רודפות פלירטוטים רגע אחד, וכסף במשנהו. כל האלמנטים הציפוריים נתנו לי את החופש ליצור רקע אגדתי וקסום, ולא תפאורה של חווה רגילה. הדבר ישתקף גם בבחירת התלבושות שליאת גולן

ואני יצרנו לבעלי הכנף שלנו".
השירה בצרפתית עם הקרנת כתוביות בעברית ובאנגלית.
משך המופע כשעה וחצי ללא הפסקה.
בהמשך השנה, בחודש נובמבר, תעלה האופרה הירושלמית בהופעה קונצרטנטית את האופרה "לה טרוויאטה" מאת ורדי, האופרה המוכרת והאהובה, אשר העלאתה תוכננה עוד לשנה שעברה, אך בשל המצב נדחתה לשנה זו. ההופעה תהיה עם קאסט מופלא של זמרים מהארץ ומחו"ל ועם התזמורת הסימפונית ירושלים, בניצוחו של עומר אריאלי.

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter