גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות
הוסיפו !BRAVO למועדפים

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-22:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 9:00-21:00
הצגות

תיאטרון חיפה - יוליסס על בקבוקים

תיאטרון חיפה - יוליסס על בקבוקים
ארכיון תאריך: 4 דצמבר 2013

משך: שעה וחצי

מחזה ישראלי חדש מחזה חריף ונוקב על חברה, מוסר וחרות האדם
"יוליסס" מורה לספרות, חובב ספרות רוסית, בונה רפסודה מבקבוקים ומפליג לעזה כדי להביא ספרים לתושביה וללמד שם ספרות. הוא נתפס ומוכנס למעצר ושם פוגש את הפרקליט שלו.
איזאקוב, פרקליט מצליח שמתנדב לסניגוריה הציבורית, בורח ממסיבות ואירועים שמארגנת אשתו. הוא משמש יועץ משפטי לבכיר במשרד הביטחון, ומתעמת עם עורך דין פלילי שעובד במשרדו ומאיים על סמכותו.
כל אלה יוצרים מציאויות שונות שאף פעם לא נפגשות."יוליסס" הוא הכינוי שניתן למורה לספרות – הוא גיבור ה"אודיסאה", הוא האיש שאהבת הספרים ואהבת האדם שבו מצליחה לבקוע גם את קירות הבטון שבנה לו בכישרון רב הפרקליט המצליח. מחזה חריף ונוקב, על ארץ אחת שחיים בה אנשים במציאויות כל כך שונות ובנתק כל כך גדול: מציאות בורגנית מול מציאות קשה שאנו חלק ממנה ואשר עלולה לפלוש לחיינו.המחזה מעלה שאלות על חברה ומוסר ונוגע בסוגיות של הומניזם, חרות האדם וסכנה שקיימת בחברה שיש בה נתק ועיוורון.תיאטרון חיפה מעלה בבכורה מחזה חדש של גלעד עברון, אחד המחזאים הייחודים ביותר שיוצרים היום בארץ. עברון, בעל שפה תיאטרונית יוצאת דופן כתב את המחזות: יהוא, הר לא זז, שמיים, עין לטושה, קין, הטענה של דון קיחוטה ואת קובץ הסיפורים: מראה מקום ואת דרמת הטלויזיה: לחם.

לאחרונה, אוניברסיטת תל אביב הוציאה לאור את קובץ מחזותיו. את המחזה "יוליסס על בקבוקים" , כתב גלעד עברון לפני משט המרמרה לעזה.

מאת: גלעד עברון
בימוי: אופירה הניג
עיצוב תפאורה: אבי שכוי
עיצוב תלבושות: פרידה קלפהולץ-אברהמי
עריכה מוזיקלית: שמעון בוזגלו

עיצוב תאורה: חני ורדימשתתפים: יוסף אבו-ורדה, איצ'ו אביטל, אסף סולומון/ יורם יוספסברג, חליפה נאטור, נעמי פרומוביץ-פנקס
 

מערכת Orphusגילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter