שימו לב! הכניסה לאירועי תרבות אך ורק עם תו ירוק: יש להצטייד בתעודה מזהה +
תו ירוק או תעודת מתחסן או מחלים או תוצאת בדיקת קורונה שלילית בתוקף 24 שעות.
מ-18/08/2021 חובת בדיקת קורונה לילדים מגיל 3 ומעלה. בדיקות מד"א, בדיקות איכילוב
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

אופרה

דון ג'ובאני - אופרה מאת מוצרט

ארכיון תאריך: 6 אוקטובר 2013 - 10 אוקטובר 2013

משך: 3 שעות

בתפקיד הראשי, הזמר גבריאלה ריביס, שגם יביים את האופרה. ריביס, יליד איטליה, בוגר האקדמיה "ארנה די וורונה" בסטודיו של ריינה קבייבנסקה וקרלו מליציאני, זכה בתחרות הזמרהEurobottega”   ובתחרות הבין לאומית בספולטו, הופיע בבתי אופרה של מילנו, רומא, וונציה, פלרמו, פירנצה, אתונה ואחרים בצד הופעות בפסטיבלים בין לאומיים ברוסיה ויפן. בין תפקידיו האחרונים: אלפונסו ב-"כך עושות כולן" בבית האופרה של קטניה ודון פרודנציו ב-"המסע לריימס" בבית האופרה של פירנצה.

בתפקיד לפורלו, משרתו הנאמן, יופיע דריו ג'ורג'לה, אף הוא יליד איטליה. ג'ורג'לה זכה בתחרויות בינלאומיות רבות והתמחה בשירה בסגנון המאה ה-17 והרפרטואר הקומי, ביצע את התפקידים החשובים באופרות של מוצרט ומלחינים איטלקיים אחרים והקליט עבור חברות הקלטה ידועות. בשנתיים האחרונות זכה להצלחות גדולות בבית האופרה של ג'נווה בהפקות "דון ג'ובאני" ו"חליל הקסם. בתפקידי הנשים יופיעו אולגה סנדרסקייה, אפרת רז ושקד בר ובתפקידי הגברים אשרי שגב, נתנאל זלבסקי ויעקב סטריזאק. ינצח על ההפקה מנהלה המוסיקלי של האופרה הירושלמית, עומר אריאלי.

האופרה תתקיים תחת כפת השמיים, בחצר מגדל דוד. הבימוי והתפאורה של ההפקה ינצלו את המיקום המדהים והנתונים הטבעיים של המקום, ויתבססו על משחקי אור ותאורה בניצוחו של אומן התאורה יוגי מזוז. בנוסף יעשה בהפקה שימוש נרחב בקטעי וידאו ארט של אומן הווידיאו ארט האיטלקי ג'נמרקו דאגוסטינו, שייעזר בחמש מצלמות שיוצבו במקומות שונים בחצר המגדל וישדרו קטעי וידאו אונליין מזוויות שונות של המתרחש על במת האופרה במקומות שונים במגדל.
זו תהיה החשיפה הראשונה של האופרה הירושלמית לקהל הבינלאומי. האופרה תשודר בשידור חי באינטרנט, באתר  U-SOFIA.COMשמתמחה בשידור אירועים תרבותיים ברחבי העולם. "דון ג'ובאני", אופרה של וולפגנג אמדאוס מוצרט ולורנצו דה פונטה, עלתה לראשונה בפראג ב-1787 ומאז הפכה לאחת האופרות המבוצעות ביותר ועם הכי הרבה הדים בספרות, בזכות המוסיקה והנושא העל זמני, היצרים והעצמה הרגשית: רודף שמלות שאינו עוצר בדבר (כולל רצח), נשים פגועות וקרוביהן שרודפים את הרשע הכריזמטי כדי לעצור את המסע ההרסני שלו. הוא בסוף בא על עונשו. "אנו מנסים לבסס קו עצמאי שמנצל את הייחוד התרבותי של ירושלים", אומר  שמעון ביגלמן, מנהלה של האופרה הירושלמית, "על מנת לבסס אותה כמרכז אופראי ולהוביל להקמת בית אופרה בסגנון אחר". "אנו מאמינים ומקווים שהפקה זו, של דון ג'ובאני, הינה צעד ראשון למוסד תרבותי נוסף בעיר הבירה", מוסיף ביגלמן.

 

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter