גרסת האתר רגילה גרסת האתר רגילה
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-20:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 8:00-14:00
הופעות מוזיקה

פטריסיה קאס - Patricia Kaas

ארכיון תאריך: 28 ספטמבר 2017 - 1 אוקטובר 2017

משך: שעה וחצי

שם השיר המפורסם ביותר של פטריסיה קאס (Patricia Kaas), התחיל את דרכו עוד בשנות ה-50 כאשר זמרת אמריקאית בילי הולידיי הייתה שרה בלוז. דרכה אל הבמה הייתה לא פשוטה, אך את הבלוז האהוב שלה היא נשאה בליבה לאורך כל חייה. סגנון מוסיקה זה היה חדשני באותם שנים בארה"ב, וגם בשנות ה-70 בצרפת. מדינה מאוד שמרנית, במיוחד בכל מה שנוגע לערבוב תרבויות. לכן כאשר האלבום הראשון של פטריסיה קאס ראה את האור, הוא לא התקבל בברכה בקרב חובבי המוסיקה הצרפתית. האהבה אל פיאף ואזנבור הייתה מאוד חזקה, אבל גם את הסטיגמה הזו היא הצליחה לשבור.

פטריסיה קאס - זמרת נשית, עם קול חזק מה שהיה מאוד נדיר באותם השנים, בקרב זמרות צרפתיות ואת האמת - נדיר גם כיום, סיפרה סיפור על אהבה, בגידה, אובדן. הקהל אהב אותה והעריץ אותה, האלבומים שלה נמכרו במיליוני עותקים בכל צרפת ומחוצה לה. ההופעות באולמות מופעים הטובים ביותר הפכו להיות לאירועי השנה בהם התאספו חובבי מוסיקה ואליטה צרפתית. הגברת שרה בלוז ועשתה זאת מצוין. היא השתתפה בכל אירועי תרבות חשובים בצרפת כגון פסטיבל Les Enfoirés, שיר השנה ועוד. שום דבר לא העיד על האסון שקרה לה לאחר מכן.
בשיאה של הקריירה, כאשר הייתה קרובה להגשמת חלומה של הצגת צרפת באירוויזיון, אמה של פטריסיה נפטרה. הקריירה של פטיריסייה נפסקה, עולמה קרס. מספר שנים לאחר מכן, היא תגיד שמוסיקה הצילה אותה, וכך קרה. בשנות ה-90 קאס מרחיבה  את אופקיה למדינות מזרח אירופה, ביניהן רוסיה. האלבומים שוב נמכרים במיליוני עותקים, ומבקרים אומרים על הולדתה מחדש.

בשנת 2012 הוציאה פטריסיה קאס את אחד האלבומים הטובים ביותר שלה - "קאס שרה פיאף". מחווה לציון יובל מאז מותה של הזמרת האגדית נמכר במיליוני עותקים וקיבל פרס אלבום השנה. השירים שכבר נשכחו קיבלו חיים חדשים בעיבודה של פטריסיה קאס.
כיום הזמרת ממשיכה להתפתח ולפתח את המוסיקה הצרפתית ועכשיו שוב מגיעה לישראל. 

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter