גרסת האתר רגילה גרסת האתר רגילה
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-20:00, ו׳ 8:00-15:00
הצגות

תיאטרון בית ליסין - לילה אחד, מרקוביץ'

ארכיון תאריך: 25 דצמבר 2018 - 29 ינואר 2020

משך: שעה וחצי

השנים הן שנות השלושים של המאה ה-20 ויישוב היהודי בארץ ישראל עסוק במפעל העלייה הבלתי לגלית, שלעתים עוטה דמות של נישואים פיקטיביים: גברים מהיישוב מתחתנים עם נשים מגרמניה, מה שמאפשר להן לקבל את הסרטיפיקאט המיוחל ולבוא לפלסטינה. במערכה האחרונה של התרמית הזוג מתגרש. מרקוביץ' הוא בחור פתטי לכל הדעות, נטול כל חן ותקווה לאהבת נשים, שתפקידו העיקרי בקיבוץ הוא להסתיר את כל הגברים והנשים שבאים אליו לרפת כדי לבגוד בבני ובנות זוגם החוקיים – ולשתוק. אבל עבור נישואים פיקטיביים גם מרקוביץ' מספיק טוב. אלא שכאשר הגורל מחבר אותו עם בלה היפה, הוא מסרב להרפות – מסרב לעשות את הצעד המובן מאליו ולתת לה גט.

העלילה הנפיצה הזאת של ספרה רב-המכר של איילת גונדר-גושן "לילה אחד, מרקוביץ'" שימשה בסיס למחזה שכתבו יואב שוטן-גונדר ועירד רובינשטיין (והאחרון ביים). המחזה, שמשלב הומור עם רגעי דרמה עוצרת נשימה, מספר לא רק סיפור מותח על קורות היישוב מלפני 90 שנה, אלא מספק במה לאישה העגונה – נושא אקטואלי לחברה הישראלית העכשווית.

הביקורות משבחות את נבחרת השחקנים, ובמיוחד את אגם רודברג המגלמת את בלה, שהופכת בין לילה מנערה חופשייה לאישה עגונה שצריכה להתמודד עם אהבתו של גבר שממנו היא סולדת. משחקו המעולל של תום חגי בתפקיד מרקוביץ' מעניק לצופים "חגיגה נפלאה של מימיקות", כדברי מבקרת התיאטרון של Ynet אורין ויינברג. היא מדגישה שהוא "מעביר דמות מדויקת, מכמירת לב בעליבותה". גם יתר השחקנים, ובהם יובל ינאי, קובי פרג' ואנה דוברוביצקי, מספקים הופעה מלאת חן, הומור ורגש.
"התמונה העגומה הזו, שחוסר הצדק מזדעק ממנה, נמשכת על פני שעה וארבעים של הנאה מרובה וצחוק רם - מקסימה ברקבונה. בתוך כך ההצגה גם מציעה מבט מרענן ופארודי על גבריות ישראלית - דמות הגבר-גבר הצבר המחוספס נשברת ונפרטת לגברים קשוחים כלפי חוץ, שבפנים הם רומנטיקנים חסרי תקנה שכל יצר החיים שלהם מונע מכמיהה אל הנשים שאהבו" (אורין ויינברג, Ynet)


מחזה ישראלי חדש מאת יואב שוטן-גושן ועירד רובינשטיין 
עפ"י ספרה של איילת גונדר-גושן

משתתפים: אגם רודברג, יובל ינאי ועוד
בימוי: עירד רובינשטיין
תפאורה: פולינה אדמוב 
תלבושות: יהודית אהרון 
מוסיקה: רועי ירקוני
תאורה: זיו וולשין
תנועה: עמית זמיר
צילום: רדי רובינשטיין
 צילום פוסטר:  גבריאל בהרליה
 

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter