שימו לב! הכניסה לאירועי תרבות אך ורק עם תו ירוק: יש להצטייד בתעודה מזהה +
תו ירוק או תעודת מתחסן או מחלים או תוצאת בדיקת קורונה שלילית בתוקף 24 שעות.
מ-18/08/2021 חובת בדיקת קורונה לילדים מגיל 3 ומעלה. בדיקות מד"א, בדיקות איכילוב
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

הצגות

תיאטרון הקאמרי - רומיאו ואמא

ארכיון תאריך: 30 ספטמבר 2021 - 2 אוקטובר 2021

משך: שעה ו-50 דקות

בעיירת הפיתוח תקוות לא קורה הרבה, לפחות לא למראית עין. אין זה פלא שכאשר הגאווה של העיר, כוכב הטלוויזיה ששי בן עטר, חוזר הביתה לרגע קט – ולא סתם, אלא כדי לאתר דווקא בעיירה הנידחת את השחקן לתפקיד רומיאו בהצגה "רומיאו ויוליה" שהוא מעלה בתל אביב – ההתרגשות היא גדולה. עבור מולי מלכא, שקרובי משפחתו וחבריו רואים בו סוג של עילוי, זוהי הזדמנות של פעם בחיים. אבל הוא מפספס אותה. ובמקום לפרוץ ולזרוח, הוא מקדיש את ימיו להונאה של אמו הגוססת מסרטן. מבחינתה – הוא חייב להיות הכוכב הגדול הבא. והוא מבחינתו – מוכן לעשות הכל כדי לשמח אותה בפעם האחרונה.

המחזה שכתבו גור קורן וגלעד קמחי (קמחי אף מביים את ההצגה וקורן מופיע בתפקיד משנה) משלבת הומור משובח וקומדיה פרועה של שקרים עם רגעי דרמה. לפי צבי גורן, המבקר של אתר "הבמה", התוצאה היא "כמלא כתמחשבת של הומור מזהו מזה 'קומדיה האנושית' בתזמננו ומקומנו". המבקרים משבחים במיוחד את המשחק של שרה פון שוורצה המגלמת את האם הנוטה למות, אישה קשת יום עם לב ענק שרגילה רק להעניק לילדיה. לקראת סוף חייה זוכה האם במתנה אדירה, גם אם מבוססת על שקר, מבנה (שמגלם דוד שאול, הזוכה גם הוא לשבחי המבקרים).

במהלך שנראה אולי מפוקפק מעט מצליח מולי לנתק את אמו מכל ערוצי המידע (כולל הסמארטפון והטלוויזיה) ויוצר, ביחד עם חבריו ושכניו, מציאות מדומה, שבה הוא גורף את הניצחון הגדול בתוכנית ריאליטי עתירת תקציב. המהלך העלילתי הזה מזכיר את הסרט המצוין "להתראות, לנין", רק שבמקום מזרח גרמניה הפעם מדובר בעיירה קטנה בדרומה של ישראל. והמציאות המדומה שמולי מלכא יוצר עבור אמו היא השתקפות של השתקפות – תוכנית ריאליטי מזויפת.

קומדיה ישראלית מרגשת
מאת: גור קורן וגלעד קמחי 
בימוי: גלעד קמחי

משתתפים: דולב אוחנה, אלעד אטרקצ'י, רועי אסף, אסנת בן יהודה, ניסו כאביה, שמחה ברבירו, ענת מגן שבו, מזל קטי מלכה/נאוה לוי, שרה פון שוורצה, גור קורן, דוד שאול, אדוה רודברג.
ילדות: אמילי מלישבה, ליה עמרם רוקח, קלואי מרואלי.

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter