גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות
הוסיפו !BRAVO למועדפים

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-22:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 9:00-21:00
בלט וריקודי מחול

ענבל פינטו אבשלום פולק ולהקתם- פרחקיר

ענבל פינטו אבשלום פולק ולהקתם- פרחקיר
ארכיון תאריך: 5 פברואר 2016 - 13 פברואר 2016

משך: שעה

אנא שימו לב! במופעי הלהקה - אין כניסת מאחרים למופעים

ליווי מוסיקלי: צמד "מומוצובאקי"

המופע  "פרחקיר" מבית היוצר של ענבל פינטו ואבשלום פולק, חוזר  לסדרת הופעות נוספת במוזיאון תל אביב – בפברואר 2016. המופע שכבש את הקהל והביקורת ונבחר כיצירת המחול הטובה ביותר לשנת 2014.

 היצירה "פרחקיר" נוצרה לחלל הגלריה לפיסול של מוזיאון תל אביב, בשיתוף פעולה עם שלושה מוזיקאים מיפן. המלחין אומיטרו אבה והמוזיקאים הירופומי נקאמורה ומיו גאנטו. יואן טיבולי מעצב תאורה מצרפת, עיצב תאורה מיוחדת עבור חלל המוזיאון.
 המופע "פרחקיר "הועלה, לפני כשנתיים למספר הופעות מוגבל, אך זכה מיד לקונצנזוס נלהב של המבקרים והקהל הרחב. הוא נבחר כיצירת המחול הטובה ביותר (לשנת 2014) . הלהקה הוזמנה להעלות את היצירה במוזיאון היוקרתי לאמנות מודרנית בטוקיו (MOT) וכן בפסטיבל oriente occidente  ברוברטו איטליה. המופעים ביפן ובאיטליה זכו  להצלחה כבירה. בעקבות הביקורות הנלהבות והביקוש, המופע יעלה שוב בחודש פברואר במוזיאון תל אביב.

 הקשר בין ענבל פינטו, אבשלום פולק והמוזיקאים היפנים, החל כאשר שני האמנים הישראלים הוזמנו לביים ביפן את המחזמר "החתול שחי מיליון פעמים". אומיטרו אבה כמנהל המוזיקלי של ההפקה, והירופומי ומיו, תרמו את הליווי הייחודי של ההרכב "מומוצובאקי":  שילוב של ווקליזה ונגינת אקורדיון.
בעקבות המפגש המוצלח, הוחלט על שיתוף פעולה נוסף, ויצירת מופע מיצג, שיכלול את כל האלמנטים המאפיינים את יצירתם של ענבל פינטו, אבשלום פולק, וכן של המוזיקאים מיפן. הווה אומר, חיפוש ושילוב אמנויות שונות הפורצות אל מחוץ גבולות היצירה, יוצרות שפה  בימתית ייחודית. המגרה את האינטלקט והעין גם יחד. מוזיאון תל אביב לאמנויות הצטרף למיזם, וכך הפך חלל המוזיאון  לאלמנט מרכזי נוסף. את השילוב הסופי להשלמת היצירה, תרמו רקדני ושחקני הלהקה.
 אומיטרו אבה הוא מלחין המנגן מגיל צעיר במגוון כלים שונים, בהם פסנתר, כינור ותופים. הוא סיים בהצטיינות את לימודיו במגמה למוזיקה של אוניברסיטת טוקיו לאמנויות, והלחין פסי קול לסרטים ומופעי תיאטרון רבים. בנוסף הוא מרבה להופיע כנגן סולו, במסגרת אנסמבל מוזיקלי שהקים. בשנים האחרונות הרבה לשתף פעולה עם במאי התיאטרון היפני הדגול יוקיו נינאגאווה, והלחין מוזיקה מקורית בעיקר לעיבודיו למחזות מאת וויליאם שייקספיר.

 צמד המוזיקאים - זמרים הירופומי נקאמורה ומיו גאנטו הקימו את הצמד "מומוצובאקי" בשנת 2007, על טהרת השירה, האקורדיון והגיטרה. שם ההרכב הוא חיבור המילים "מומו" (מונח מתוך סיפור מאת מיכאל אנדה העוסק בגנבי זמן) ו"צובאקי" שהוא פרח מזן הקמליה. השניים הקליטו עד כה שלושה אלבומים, ומרבים להופיע בכל חלל אפשרי החל באולמות קונצרטים סטנדרטיים וכלה במקדשים.
יואן טיבולי, המתגורר בעיר ליון, השלים לימודיו בעיצוב, תאורה וטכנאות סאונד. מגיל עשרים עובד כמעצב תאורה בעשרות מופעי תיאטרון, מחול, מוזיקה ואופרה בצרפת וברחבי אירופה. כמו כן הוא מעצב תאורה לתערוכות מסחריות גדולות, מיצגים ואירועים מיוחדים.
 
כוריאוגרפיה: ענבל פינטו ואבשלום פולק
עיצוב תאורה: יוהן טיבולי

ביקורות מהללות:
"ושוב עבודה נפלאה ועתירת דמיון, רעננה וטובת טעם מבית היוצר של ענבל פינטו ואבשלום פולק" (רות אשל, הארץ).
 "תמונת במה מרהיבה ביופייה של פסלי אדם בתנועה. גופים מתנועעים בזרם של תגובות שרשרת. המוזיקה העדינה מהלכת קסמים בחלל, ומביאה את הדרמה האצורה של המחול לשיאה בסיום המופע"  (חגית פלג-רותם, גלובס).
 "הישג מפתיע ואפילו מטלטל. הכוריאוגרפיה יוצרת מיני יקום מאתגר שלעיתים אף עוצר את הנשימה" (אורה ברפמן, The post).
 "יצירתם החדשה של הצמד פינטו – פולק היא מחול מהפנט בכל רגעיו ומרכיביו." (צבי גורן, הבמה)
 "פרח קיר היא יצירה אמנות, היא מרעננת ומדוייקת" (טל לוין, אתר עכבר העיר)
 "זה מופע אחר, מתחרה בדמיון הפרטי, מעתיר עליו ומאחה אל תוכו דימויים חדשים. לא להחמיץ. קסם אמיתי "(דבורה נמיר-בית העיתונאים)
 

מערכת Orphusגילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter