גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות
הוסיפו !BRAVO למועדפים

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-22:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 9:00-21:00
בלט וריקודי מחול

ענבל פינטו אבשלום פולק ולהקתם- פרחקיר - בליווי מוסיקה חיה

ענבל פינטו אבשלום פולק ולהקתם- פרחקיר -  בליווי מוסיקה חיה
ארכיון תאריך: 15 יולי 2014 - 28 פברואר 2015

משך: שעה

פרחקיר מאת ענבל פינטו אבשלום פולק ולהקתם.
יצירה חדשה, בליווי מוזיקה חיה ומקורית של המוזיקאים אומיטרו אבה, הירופומי נקאמורה ומאיו גאנטו, אשר נוצרה במיוחד לחלל הגלריה לפיסול במוזיאון תל אביב.
זוכת פרס היצירה הטובה ביותר לשנת 2014 של מעגל מבקרי המחול בישראל.

כוריאוגרפיה: ענבל פינטו ואבשלום פולק
עיצוב תאורה: יוהן טיבולי
ליווי מוסיקלי: צמד "מומוצובאקי"
 
ענבל פינטו ואבשלום פולק ממשיכים למתוח את גבולות היצירה במיזם משותף עם שלושה מוזיקאים יפנים. המלחין אומיטרו אבה והמוזיקאים הירופומי נקאמורה ומיו גאנטו מקימי הצמד "מומוצובאקי". המופע עטור השבחים חוזר לשבוע ימים בלבד בגלריה לפיסול במוזיאון תל אביב לאמנויות. 
הקשר בין ענבל פינטו ואבשלום פולק והמוזיקאים היפנים החל בשנה שעברה, כאשר שני האמנים הישראלים, הוזמנו לביים ביפן את המחזמר "החתול שחי מיליון פעמים". אומיטרו אבה המנהל המוזיקלי של ההפקה, והירופומי ומיו תרמו את הליווי הייחודי של ההרכב "מומוצובאקי": שילוב של ווקליזה ונגינת אקורדיון. בעקבות המפגש המוצלח הוחלט על שיתוף פעולה נוסף, ויצירת מופע מיצג, שיכלול את כל האלמנטים, המאפיינים הן את יצירתם של ענבל פינטו ואבשלום פולק, והן את זו של המוזיקאים מיפן, יוצר בולט נוסף בפרויקט הוא מעצב התאורה יואן טיבולי מצרפת, שעיצב תאורה מיוחדת עבור חלל הגלריה.
כל האלמנטים הללו חברו יחדיו ליצירה המשלבת אמנויות שונות, יצירת זהות פורצת גבולות, ויצירת שפה בימתית המגרה את האינטלקט והעין גם יחד.
מוזיאון תל אביב לאמנויות הצטרף למיזם, וכך הפך החלל הסטרילי הגדול של הגלריה לפיסול לאלמנט מרכזי נוסף. את השלב הסופי להשלמת היצירה תרמו רקדני ושחקני הלהקה.
מי שכבר נחשף לעולמם הבימתי הקסום של ענבל פינטו ואבשלום פולק לא יחמיץ גם את המופע הנוכחי!
 
אומיטרו אבה הוא מלחין המנגן מגיל צעיר במגוון כלים שונים בהם פסנתר, כינור ותופים. הוא סיים בהצטיינות את לימודיו במגמה למוזיקה של אוניברסיטת טוקיו לאמנויות, והלחין פסי קול לסרטים ומופעי תיאטרון רבים. בנוסף הוא מרבה להופיע כנגן סולו, ובמסגרת אנסמבל מוזיקלי שהקים. בשנים האחרונות הרבה לשתף פעולה עם במאי התיאטרון היפני הדגול יוקיו נינאגאווה, והלחין מוזיקה מקורית בעיקר לעיבודיו למחזות מאת וויליאם שייקספיר.
 
מן העיתונות:
"מעגל המבקרים בחר בעבודה 'פרחקיר' של ענבל פינטו ואבשלום פולק כיצירה הישראלית הטובה ביותר לשנת 2014: "יצירת אמנות מוקפדת ומדויקת, החל מהשימוש בחלל מוזיאון תל אביב והתלבושות הצבעוניות, דרך שפה תנועתית תיאטרלית ששומרת על התענוג הבסיסי ועד פס הקול שתומך בעבודה  במקום להשתלט עליה. 'פרחקיר' מספק אינספור רגעים מרהיבים בעדינותם.
העבודה מזמינה את הצופים למסע בין טקסטורות, מחשבות ועולמות חדשים וממחישה עד כמה זוג היוצרים אינו חושש לעסוק ביופי ובהנאה תוך שמירה על אמירה אמנותית-ויזואלית מורכבת ומלאת רבדים."
 
"הישג מפתיע ואפילו מטלטל. הכוריאוגרפיה יוצרת מיני יקום מאתגר שלעיתים אף עוצר את הנשימה" /אורה ברפמן, The post
 
"ושוב עבודה נפלאה ועתירת דמיון, רעננה וטובת טעם מבית היוצר של ענבל פינטו ואבשלום פולק" /רות אשל, הארץ

צמד המוזיקאים-זמרים הירופומי נקאמורה ומיו גאנטו הקימו את הצמד "מומוצובאקי" בשנת 2007, על טהרת השירה, האקורדיון והגיטרה. שם ההרכב הוא חיבור המילים "מומו" (מונח מתוך סיפור מאת מיכאל אנדה העוסק בגנבי זמן) ו"צובאקי" שהוא פרח מזן הקמליה. השניים הקליטו עד כה שלושה אלבומים, ומרבים להופיע בכל חלל אפשרי החל באולמות קונצרטים סטנדרטיים וכלה במקדשים.
 
יואן טיבולי, המתגורר בעיר ליון, השלים לימודי עיצוב תאורה וטכנאות סאונד ומגיל עשרים עובד כמעצב תאורה בעשרות מופעי תיאטרון, מחול, מוזיקה ואופרה בצרפת וברחבי אירופה. כמו כן הוא מעצב תאורה לתערוכות מסחריות גדולות, מיצגים ואירועים מיוחדים. בנוסף, טיבולי הוא אחד ממייסדי קבוצת "Groupe Moi", העוסקת ביזמות ושילוב אלמנטים שונים של אמנויות הבמה

מערכת Orphusגילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter