הוסיפו !BRAVO למועדפים

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-22:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 9:00-21:00
תיאטרון ישראלי

שייכת - הצגה מיוחדת ליום האישה

שייכת -  הצגה מיוחדת ליום האישה
ארכיון תאריך: 29 מאי 2014 - 7 מרץ 2015

משך: שעה

תיאטרון גבעתיים: הזמנת כרטיסים לכל ההופעות

מחזה ובימוי: אלירן כספי
משחק: לירז חממה (שחקנית הבימה)
מוסיקה ועיצוב תאורה: נדב ברנע

מחזה בהשראת יומניה של יהודית הרמן שחיה 12 שנה בכת גואל רצון. .

יום אחד ברחוב עוצרת משטרת ישראל את יהודית, חברה בקבוצה שחיה ביחד בבנין במרכז הארץ. גם את שאר חברי הקבוצה המורכבת מנשים וילדים עוצרת המשטרה, וגם את מנהיג הקבוצה, גבר, המואשם בעברות קשות של מין והחזקת חברי הקבוצה בתנאי עבדות. כל חברות הקבוצה מופרדות כל אחת ביחד עם ילדיה נשלחות למקלטים נפרדים. נאסר עליהן ליצור קשר אחת עם השנייה. מאותו רגע צריכה יהודית להתמודד עם הניתוק והפירוק של קבוצה שהייתה משפחתה ומרכז חייה 12 שנים, היא נשלחת ע"י הרשויות עם ילדיה חזרה לבית הוריה אותו עזבה בנערותה.
 
 העובדות שמתגלות לה על שהתרחש, בלי שידעה, בבית המשותף מאיימות לשמוט מתחת רגליה כל קרקע וקשר לעבר, היא צריכה להיאבק לבנות לעצמה ולחמשת ילדיה נתיב קיום בתוך החברה הישראלית שאליה היא לא מרגישה שייכת.
 
ביקורת בגלריה:
"ההצגה "שייכת" היא מסמך בימתי שלופת בגרון ולא מרפה ימים רבים אחרי הצפייה, למרות שסיפור המסגרת של ההצגה התפרסם וסופו ידוע... מוקד ההצגה הוא התהליך הכואב של ההתפכחות, דרך הקולות הרבים שמתרוצצים בנפשה של הגיבורה.. במידה רבה זהו סיפור גאולה ולידתה של אישה... אפשר להעריך את האיפוק בהגשה המרגשת והמדויקת של השחקנית לירז חממי ואלירן כספי, שכתב את המחזה וביים את ההצגה, יוצא מתוך האקטואליה ומצליח ליצוק בחומרים הדרמטיים המצויים בשפע של העלילה, רובד נוסף של משמעות. הוא יוצר הצגה שאינה מציצנית... הוא משרטט בעדינות את תמונת נפשה של גיבורת הדרמה... ההצגה היא כעין חקירה אל שורשיו של הקשר בין קורבן והמתעלל. התמיהה אם זה קורה רק לנשים, ומדוע, מלווה את הצפייה"
 ( תמר רותם- הארץ)

מערכת Orphusגילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter