הוסיפו !BRAVO למועדפים

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-22:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 9:00-21:00
תיאטרון ישראלי

תיאטרון חיפה בשיתוף תיאטרון הקאמרי - בית ספר לנשים

תיאטרון חיפה בשיתוף תיאטרון הקאמרי - בית ספר לנשים
ארכיון תאריך: 8 אוקטובר 2013 - 9 אוקטובר 2013

משך: שעה וחצי

תיאטרון חיפה: הזמנת כרטיסים לכל ההופעות

"אם אינך רוצה שיבגדו בך, אל תינשא. זהו האמצעי הטוב ביותר" מולייר כתב את הקומדיה שלו בשנת 1662 בה נשא לאשה את ארמנד בז'ר, שחקנית שהיתה צעירה ממנו ב-20 שנה.
"בית ספר לנשים" הוא אחד ממספר מחזות כמו "הענוגות הנלעגות", "בית ספר לבעלים" ו"נשים חכמות", שמולייר כתב בנושא מעמדה של האשה בצרפת של זמנו. המחזה מספר את סיפורו של ארנולף, בורגני עשיר, המשוכנע כי כל הנשים מצמיחות לבעליהן קרניים. לכן הוא קונה מאיכרה ענייה את אנייס, בתה בת הארבע.

הוא מגדל אותה כשהיא כלואה ומבודדת לחלוטין, במטרה שכשתגיע לפירקה, תהייה לו לרעייה נאמנה ללא עוררין, צייתנית וכנועה, שיודעת לתפור, להתפלל ולאהוב את בעלה. ארנולף מקווה להנציח את בורותה, את תמימותה ואת נאמנותה ולשמור אותה לעצמו, אך לאהבה חיים משלה... בהיעדרו של ארנולף מביתו, פוגשת אנייס התמימה את הוראס הצעיר ומתאהבת בו. העלילה מסתבכת כאשר הוראס נעזר בארנולף, ידידו של אביו, אורונט, מבלי להעלות על הדעת שארנולף הוא הכולא את אהובת ליבו ומונע מהזוג הצעיר לממש את אהבתו. כמו בכל מחזותיו של מולייר, גם ב"בית ספר לנשים" קל לזהות את החיצים ששלח במוסכמות החברתיות והמוסריות, בקשרים וביחסים בין נשים לבין גברים.

באמצעות הקומדיה המושחזת שלו מצליח מולייר להציג בפני הצופים את המציאות כהווייתה, לחנך ולהשכיל את הציבור מבלי לפגום בהנאתו. קומדיה קורעת על גברים המנסים לשלוט בנשים, לעצב את התנהגותן, לחנך אותן ולהשתיק אותן, אבל הטבע, החולשה הגברית, הכח הנשי ו... האהבה מנצחים.

בימוי: אודי בן משה
בהשתתפות: רמי ברוך, אלברט אילוז, יעל טל, יפתח אופיר / אודי רוטשילד, אלי גורנשטיין / אלברט כהן, עזרא דגן ועוד....

מערכת Orphusגילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter