הוסיפו !BRAVO למועדפים

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-22:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 9:00-21:00
מוזיקת רוק

הופעה של The Tiger Lillies - קברט פאנק מלונדון עם גרוב צועני ביזארי וממגנט

ארכיון תאריך: 29 יוני 2013

משך: שעתיים, כולל הפסקה

 פתיחת הדלתות במועדון בארבי ב-21:00.

הופעה של הטייגר ליליס היא חיזיון מעורר חושים מקאברי וסוריאליסטי: קברט פאנק עם גרוב צועני, תערובת מופרעת של אופרה, פולקלור-צועני, ושירי-הלל לחיי דקדנט-הביבים ברוח הגדה השמאלית בפריז. מנקודת מבטם של הטייגר ליליס, היופי כמו גם אלוהים, יכולים להתגלות מבעד למי-נהר עכור, או מבעד לאסלת השירותים. ביוני הקרוב נקבל הזדמנות נוספת לחוות דיסוננס אסתטי עז – מפגש אינטלקטואלי ומוזיקלי של ברטולד ברכט עם מחוזותיו האפלים והפרועים של הפאנק – אנרכיזם אלגנטי מעוות בצורה גאונית.

הביוגרפיה של חברי הלהקה מתכתבת עם ספריהם של דיקנס או ג'וייס- הם שרדו מציאות חיים אכזרית, כנראה בשביל לספר על חייהם של האנשים שמצאו עצמם בשולי החברה, Les Miserables. האקורדיוניסט והזמר Martyn Jacques התגורר בסוהו של לונדון מעל בית-זונות, אז החליט להירשם ללימודיו כזמר אופרה שארכו שבע שנים, מה שאפשר לו לזמר בקול מלאכי, על כל הדמויות שמילאו את חיי היום יום שלו: סרסורים, זונות, מכורים לסמים, גנבים ושאר דגי-רקק.

הלהקה הוקמה ב-1989, תחילה הופיעה בפאבים לונדוניים, בפסטיבלי הפרינג' שבאדינבורו, בברים בצ'כיה ושוויץ ואפילו ברחובות ערים שונות באירופה. במהלך השנים שחלפו, הספיקה השלישיה לחצות יבשות, לזכות בפרס אוליבר בזכות להיט הקאלט 'Shockheaded Peter’ כמו גם במועמדות לפרס הגראמי ב2003 עם האלבום "The Gorey End", בו שיתפו פעולה עם הסופר והמאייר האמריקאי Edward Gorey ועם Kronos Quartet, רביעיית כלי המיתר האמריקאית של David Harrington . ב-2005 יצרו יחד עם Alexander Hacke, אקספרמנטליסט אלקטרוניקה גרמני מלהקת Einstuerzende Neubauten, מופע אודיו-ויזואלי מצליח עמו חרשו את כל אירופה ומבוסס על סיפוריו של סופר המד"ב המחונן H. P. Lovecraft.

עד כה שחררו 29 אלבומים (החל מ1994), 3 סרטי DVD, ו- 5 ספרים נכתבו על הלהקה. בימים אילו משתתפים חברי הלהקה בפרוייקט-המחווה (טריביוט) הרשמי לאלבומו של טום ווייטס "Rain Dogs" ולא מפסיקים להופיע ברחבי אירופה ושאר היבשות.

אנקדוטות משעשעות:
ב-2010, יוצר הסימפסונס, מט גרוניג, בחר את הלהקה לפסטיבל All Tomorrow's Parties שנערך באנגליה.
David Byrne מה-Talking Heads הדביק ל-Adrian Huge את הכינוי "ג'יימס ג'ויס של התופים"

מערכת Orphusגילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter